Konkrét intézkedéseket is kifogásoltak, egyes terveket pedig hiányoltak az IMF és az EU képviselői a szombaton megszakadt tárgyalásokon. Nem tetszett például a devizahitelesek megsegítésére létrehozni tervezett Nemzeti Eszközkezelő Társaság létrehozásának - részleteiben nyilvánosan nem ismertetett - terve, több konkrétumot vártak volna az állami vállalatok, például a MÁV és Malév átalakításával kapcsolatban, és aggasztónak tartották a költségvetési kiadások felügyeletének átalakítását is. Az Index pontokba szedte a kifogásokat.
1. A jelenlegi folyamatok és a kormány intézkedései alapján a nemzetközi szervezetek nem látják elérhetőnek az idei, és különösen a jövő évi költségvetési hiánycélt.
2. A két szervezet a bankadó tervezett formáját kifogásolta.
3. Uniós jogot sérthet e a kormány már bejelentett, és napokon belül törvényi formát öltő terveinek több eleme (például a lex Járai) is Brüsszel szerint.
4. A közlekedési reform leállítását is nehezményezi a két szervezet.
5. Az IMF nem értett egyet a devizahitelesek egy részének megsegítésére létrehozandó Nemzeti Eszközkezelő Társaság (NET) kormány által forszírozott módjával.
6. Az Európai Bizottság az egészségügyi reform hiányát is szóvá tette.
7. Brüsszel hibának gondolja, ahogyan a kormány a kincstárnoki rendszert felváltotta a felügyelői rendszerrel.
8. Összességében pedig az Európai Bizottság és a Nemzetközi Valutaalap azt szerette volna elérni, hogy a kormány kötelezze el magát az idei és jövő évi államháztartási hiánycélok betartása mellett, azokat pedig hihető intézkedésekkel támassza is alá.